SON HABERLER

Firuze Ateş: “AKP’NİN ADAYI İSMAİL ÖZAY”

17 Mart 2013, Pazar

Firuze Ateş: "AKP’NİN ADAYI İSMAİL ÖZAY"ÇOMÜ Haber / Detay Yerel seçimlere 1 yıldan az zaman kaldı. Çanakkale’de gündemin ilk konularından biri yerel seçimler ve partilerin adayları olmuş durumda.

İktidar Partisi AK Parti cephesinde Çanakkale Belediye Başkanlığı için beklenti, üç dönemdir milletvekili olan Mehmet Daniş’in aday olması yönünde. CHP’de ilk adaylık açıklaması Cem Belli’den geldi. Mevcut Başkan Ülgür Gökhan adaylığı konusunda net bir açıklama yapmazken, kulislerden edinilen bilgilere göre Gökhan tekrar aday olacak. Eski Belediye Başkanı İsmail Özay’da adaylık konusunda sinyal verdi. Beklenti onunda aday olacağı noktasında. MHP’de de ilk adaylık açıklaması Dr. Zafer Tuna Taş’tan geldi.

Hal böyle iken kentin sivri dilli yazarı Firuze Ateş ilginç bir yazı kaleme aldı.

Ateş’in “AKP’nin Adayı İsmail Özay başlıklı yazısı oldukça dikkat çekici…

İşte o yazı:

Seçim yaklaştıkça ortalık ısınıyor. CHP’de eski başkan İsmail Özay çok iddialı girdi. Özay’ın başkanlığı döneminde Çanakkale şu hizmeti gördü, diyebilen kaç kişi çıkar bunu bilemiyorum. Ama Özay dibine kadar CHP’lidir. Su katılmamış bir ideolojisi vardır. Bu durum onun başkanlığına fena halde yansımıştır. Şu anda CHP parti teşkilatının Ülgür Gökhan’dan en büyük şikâyeti de bu konudadır. Başkan Gökhan ne yapsa partiye yaranamıyor. İstihdamdan diğer akçalı işlere kadar Gökhan’ı sık boğaz ediyorlar. Geçenlerde Murat Kıray yazmıştı ya, belediyede tüm işler CHP’lilere veriliyor demişti ya, söylenene göre buna rağmen parti yapılanlardan rahatsızmış, parti ile belediye arasındaki işbirliğini yetersiz buluyormuş. Ben de başkasının yalancısıyım efendim… İşte parti içinde İsmail Özay’ı isteyenlerin bu nedenle çok istekli oldukları söyleniyor. Özay gelirse belediyenin kapıları CHP’ye her anlamda alabildiğine açılırmış, böyle deniyor… CHP’li vekiller de Ülgür Gökhan’ı kontrol edememekten mustaripmiş. Gökhan Çanakkale’ye nasıl hizmet ettiğini anlatmaya çalışırken, onlar anlatılanlara kulak bile vermiyormuş.

ÖZAY MI, GÖKHAN MI?

CHP’nin adayı İsmail Özay veya benzeri bir isim olursa katı CHP’liler iman tazelemiş olurlar. Seçimlerde bol bol ideolojik konuşma dinleriz. Özay geçmişte yaptığı hizmetlerden bahsedecek değil ya. Adam ne anlatabilir ki? Cumhuriyet nasıl elden gidiyor, laiklik, küreselleşme, artık Çanakkale’de belediyecilik ile ilgisi en uzak ne kadar konu varsa hepsini duyarız CHP’li adaydan.

Bana sorarsanız CHP’ye en yüksek oyu kazandıracak aday Ülgür Gökhan. Gökhan sadece CHP’lilerden değil, MHP ve AKP’lilerden de oy alabilecek bir aday. % 70 oy alması imkânsız, ama CHP’nin alabileceği oyun üzerine ulaşacağı da kesin. Bu nedenle AKP İsmail Özay, Serdar Soydan ve Ali Sarıbaş’la Ülgür Gökhan’ı istememe konusunda birleşiyor gibi. Başka bir ifade ile bence AKP’nin CHP’de görmek istediği aday İsmail Özay.

AKP’ye bakacak olursak, benim bilmediğim, güvendikleri bir dayıları var galiba. Baksanıza adamlar 7-0 önde giden takım gibi rahatlar. Sanırsınız önlerinde almaları gereken bir belediye seçimi yok. Konuştuğunuzda ise seçimi kolayca kazanacak gibi konuşuyorlar. Bu rahatlıkları beni çok şaşırtıyor. Belli ki Mehmet Daniş’in adaylığına çok güveniyorlar. Daniş’in tüm oyları silip süpüreceğini düşünüyorlar. Sanki biraz fazla iyimser bir yaklaşım gibi geldi bana. Bir de Sayın Daniş’e sormak gerek…

DEMOKRATLIĞIN BÖYLESİ

Öte yandan AKP’lilerin demokratlığına hayranım. Gece gündüz partilerine ve Başbakanlarına küfredilse de gıkları çıkmıyor.

Böyle bir demokratlık ancak İsveç’te, bilemediniz Danimarka’da olur.

Adamlar gece gündüz Başbakan Erdoğan’a küfrediyor, Erdoğan’ı kadın düşmanı ilan ediyor, kan emicisi diye gösteriyor vs., ama devletin kurumları bile o yayın organlarını reklamlarıyla beslemekten çekinmiyor. Ben bu durumu garipsemekle, Türkiye için biraz fazla bulmakla birlikte takdir ettiğimi de ifade etmeliyim. Aferin AKP’ye ve resmi kurumlara…

Çanakkale bu konuda gerçekten barışın kenti olduğunu kanıtlamıştır. Eğer bir iktidar partisi seçimler öncesinde dahi kendisine ağır hakaretlerde bulunanlara bile reklam ve diğer maddi destekleri verebiliyorsa o Türkiye’den ümitli olmalıyız. O anlamda bu konuda emeği geçen, sabır gösteren herkese teşekkürlerimi sunuyorum ve iyi ki Çanakkale’de yaşıyorum, diyorum.

37 Yorum

 1. CHP'li Öğrenci says:

  Ortada fol yok yumurta yok. Üniversite Özay’dan neden bu kadar çok korkuyor ve hunharca saldırıyor?

 2. ÇOMÜ Haber says:

  Sayın ziyaretçi;
  Yorumlarınızda kendi adınızı, ya da kendi rumuzunuzu kullanınız. Başkaları adına yorum yapmayınız.

 3. Anonim says:

  adaylık en çok sana yakışır Daniş.

 4. Murat Efe ile Bidaha says:

  Üçüncüde belediyeyi mutlaka alırız..
  Yaşasın Barışın Kenti

  • seçmen says:

   Korkunun ecele faydası yok. Daniş bakalım Efe’ye dediklerinde ne kadar samimiymiş. Çanakkalenin kaderi kimlere kalmışşş.

 5. Adınız... says:

  Çanakkale yerel seçimde kilit parti MHP dir, Eğer MHP 10 bin civarında oy alırsa Chp kaznır, Eğer MHP 6 civarında oy alırsa Akp kaznır.

  • Anonim says:

   ee o zaman sadece belediye başkanlığı seçiminde halk sandıkta AKP’yi desteklesin. tıpkı çanda geçen seçimde olduğu gibi. yazı güzel şöyle olursa AKP kazanır, böyle olursa CHP kazanır. yani Sayın hemşerilerim belediye başkanlığını MHP kazanamaz. artık bi zahmet rica edecez.

 6. Anonim says:

  sayın ateş. yeni bi yazı bekleriz CHP’nin adayı Murat EFE diye

 7. Davud says:

  Bence CHPnin içi rahat olsun. Diğer partilerin belediye başkanlığını alma gibi bir derdi gözükmüyor. Sözün özü, böyle gelmiş böyle gider.

  • davut doğrucu says:

   Bence de götürüp yine chp’ye teslim edecekler. Yahu gönül rahatlığı ile oy verecek adam olmaz mı? Çıksın bir yiğit herkes rahatlasın çanakkale de kazansın. Yerel politikacılar sizi gidiler… İşinize gelmez ama!

 8. Adınız... says:

  Mhp liler çanakkale de Belediye Başkanlığını çıkaracakları adaya göre kazanıp kazanamayacakları değişir. İyi bir aday çıkarırlarsa MHP de kazanabilir. fakat Mhp seçmeni Kazanamayacaklarını bilse dahi gider sandıkta MHP ye oy verir Çanakkalede 8 ila 10 bin Kemik Mhp Oyu vardır.

  • Anonim says:

   görünen köy klavuz istemez. Çanakkalede isterse B ahçeli aday olsun.MHP belediyeyi A-LA-MAZZZZZZZZZZ. ama MHP liler senin gibi düşünüyorsa Ülgür GÖKHANIN başkanlığı tekrar hayırlı uğurlu olsun. ya şöyle yapsak paşa paşa gidin CHP’ye oy verinde en azından tarafınız belli olsun.

 9. Adınız... says:

  Chp de ismail özay ile Seçime girerse kesinlikle kaybeder. Ama ülgür gökhan ile seçime girerse şansı yüksektir.

 10. Adınız... says:

  Akp nin şansı Muhalefet partilerinin ikisininde başında lider olmamasıdır. Çanakkalede Devlet bahçeli belediye başkan adayı olursa tabi ki kazanamaz . ama Devlet bahçeliden daha fazla oy alacak MHP adayları da var. bu da bir gerçek.. Akp nin 2 dönemdir kazanamaması nın sebebi de CHP kökenli bir aday olan Murat efe ile seçime girmesiydi.

  • Adınız says:

   kimmiş o daha fazla oy alacak kişi. FÜSUN KOROĞLU ÇORAPÇIOĞLU mu.seçimlerin üzerinden 1-2 sene geçtimi sapıtmaya başlıyorsunuz. partinizi bişey sanıyorsunuz. hee hee kazanırsınız.

  • körler birilerini ağırlamaya says:

   devam ediyor. vebali birilerine. bence akp çanakkaleyi istemiyor. baksanıza olan bitene. kör bunlar kör!

 11. kimin partisi says:

  Mehmet celen AKP’ye katılmış. Rozeti bizzat Başbakan takmış. Hayırlı olsun

 12. Adınız... says:

  MHP kazanır kazanmaz, Sayın Danişe de asla oy vermez. MHP kazanmaya daha yakın

  • Anonim says:

   topu topu %15 oyunuz var.be arkadaş ne oymuş 30 senedir hep kazanmaya yakınsınızda…işte dası var bi türlü kazanamıyorsunuz.

 13. Adınız... says:

  Biz MHP lilere göre CHP ile Akape arasında hiç bir fark yok. ne chp ye ne de akape ye oy vermeyiz. Tek yol MHP !!!

 14. Adınız... says:

  İsmail özay öyle radikal bir solcudur ki Akape den aday olması imkansız bunu küfür olarak kabul eder kendisi.

 15. çanakkale says:

  ünüversiteyi akp aldı işçileri kırdı geçirdi şimdi sırada belediyemi var ordakilerin hepsi chp li onlarıda kıyıma makinasınamı atıcaksınız bizden olmayan gitsin mantığı akp nin ana fikridir her yerde böyle akp li omayan belediyelerin projeleri bile anaylanmıyon bu neyin hırsıdır akp ve yandaşlar::?:?:?

 16. güldürme beni:) says:

  Üniversitede çalışan şirket personeli hiç bu kadar huzurlu olmamıştı. Ayrıca şirket personeli sayısı son 1,5 yılda yüzde 50 arttı. Rakamları öğren, kendinle çelişme! 4 tane mahkemeye başvuran işçi kafanı pek karıştırmış Eğitim-Sen den misin?

  • puhahaha says:

   niye? daha önce şirket personelini kırbaçlıyorlar mıydı?..:))) bu ünivde bırakın şirket personelini akademik anlamda huzurlu bir fakülte y.o vb varsa asarım kendimi.. su ürünleri de dahil buna…:)))

   • huzursuza says:

    üniversitede her geçen gün huzur artıyor. ama işler senin istediğin gibi olmayabilir. O zaman batsın bu dünya değil mi ama? Daha çok gülmeye vereceksin kendini!!

 17. Bakın söyleyeyim says:

  bugün akademisyen kesiminden ben huzursuzum diyen çıkabiliyorsa, bu yeni dönemdeki demokratik ortam sayesindedir. Akdemir döneminde ben huzursuzum deseydin de dünyanın kaç bucak olduğunu görseydin! Ne de az şükrediyorsunuz.

 18. Anonim says:

  Bugün hem fiziksel hem de içerik olarak müthiş gelişmeler var Üniversitede. Neyin tartışması bu ben anlamadım?!

 19. çanakkale says:

  güldürme beni) sende anlasşılan taraftarsın içerdeki işçiler de huzuryok hangi ihalede çıkış alacaklarını bekliyorlar sen kendini garantiye almışsın anlaşılan 4 işçi değil çıkış alan 40 işçi sayı artıcaktı madem mevcut işçiyi neden çıkardınız:?adammı yediler işçiler işinize gelmedi ayrıca bu sitenin sahibide ak parti gençlik kolları başkanı çomüyü rektörmü yönetiyor il başkanımı::

  • Aceba?? says:

   kimmiş o 40 işçi??? mahkemeye sadece 4 işçi başvurdu, diğerleri nerede? ben sana söyleyeyim: hepsi çalışıyor. Ayrıca bunlara ek en az yüzde 50 işçi sayısında artış var. sayılar yalan söylemez. İnetepe belediye başkanının kızı işten çıkarılmıştı ama diyorsan eğer, git kütüphaneye sor bakalım çalıştığı dönemde ne kadarcık çalışmış?! Hem çalışmış hem de eski dönem tayfasının yanında derslere devam etmiş gibi nasıl yüksek lisans yapmış?!

 20. Anonim says:

  Belediye çiftliğiniz olmuş. Baksana Kıray bile yediniz bitiremediniz diyor. İşiniz gücünüz parti-siyaset. akdemir döneminde referanslar sağlamdı tabi. Yeter artık. Bırakın çalışıp alnımızın teriyle evimize aşımızı götürelim arkadaş.

  • çanakkale says:

   anonim bizler ewimize hırsızlık yaparakmı ekmk götürüyoruz ?:ama atalarımız boşuna dememiş kör kendinden pay biçer diye…

 21. Seviyorum Bu Ziraatçi Prof.'u says:

  Düğün masasında Rakıyı sek İçmek..
  Çok iyi ya..
  Böyledir Çanakkale muhafazakarlığı.
  Yanına bir de kiralama ofisi.
  Rakı düğün sahibinden, hiç alınmamış abdestin suyu vilayet ile diyanetten..
  Milletvekili olucaaam.
  Bunlar açmadı beniii.

 22. Nermin says:

  Firuze güzel yazmış. Gece gündüz AK Partiye ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a küfreden gazeteleri sözde sağduyulu kurum ve kuruluşlar besliyor. Devlet kurumlarının da bu finansmanda olması şaşırtıcı. Hatta duyduğumuza göre Başbakanımıza ve partimize küfreden birini partiye bile üye yapmıştır. Ben artık pes diyorum

 23. Adınız... says:

  Firuze, AKP Çanakkale’nin internet sitesine girdim. En son haber 08.12.2009 tarihinde girilmiş. Yani neredeyse 4 yıl önce. Bu adamlar mı seçime hazırlanıyor. Çok enteresan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.