SON HABERLER

“İşleri güçleri gıy gıy gıy, vıy vıy vıy…”

14 Şubat 2013, Perşembe

"İşleri güçleri gıy gıy gıy, vıy vıy vıy…"ÇOMÜ Haber /  Firuze Ateş’in Kalenin Sesi Gazetesi’nde yayınlanan yeni yazısı yine çok konuşulacağa benziyor. Zira Ateş, yazısında CHP Belediyeciliğine vurgu taptı ve bunun Çanakkale’ye büyük zararlar verdiğini söyledi.

Ateş, CHP’li Belediye Başkanları Ülgür Gökhan ve Faruk Mutan’ın  son zamanlarda ki icraatlarına atıfta bulundu ve “İşleri güçleri karşı partiyi çekiştirmek, diğer siyasi grupları halka düşman göstermek… Efendi, efendi, sen ne yapıyorsun, ondan haber ver” dedi.

 İşte o yazı:

Son dönemde CHP belediyeciliğinin Çanakkale’ye ne kadar büyük zararlar verdiğini tartışmaya yer bırakmayacak şekilde gördük.

ÇTSO Çanakkale’ye yat limanı yapmak istiyor, CHP’li Çanakkale Belediyesi diyor ki “Barbaros Mahallesi’ne yapma, git Kepez’e yap”.

Üniversite Kepez’deki mevcut hastanesini büyütmek, geliştirmek istiyor, CHP’li Kepez Belediyesi diyor ki “Kepez’de istemeyiz, uğurlar ola, git Çanakkale’de yap”.

HALK İSTİYOR, BAŞKAN İSTEMİYOR

Oysa Barbaros Mahallesi sakinleri Yat Limanı’nın kendi mahallelerinde yapılmasını istiyor.

Aynı şekilde Kepezliler de ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Kepez’de kalmasını ve gelişmesini istiyor

Ama hayır, halk ne isterse istesin, istemezükçüler istemiyor.

Size olmadık yerler gösteriyorlar, ipe un seriyorlar.

Siz nerede hizmet yapmak isterseniz onlar başka bir yeri gösteriyorlar. Hep bahane hep bahane

NEDEN OLMAZ?

Söylemiyorlar neden Barbaros Mahallesi’nde yat limanı olmaz diye…

Söylemiyorlar Kepez’de Tıp Fakültesi Hastanesi neden büyümesin diye…

İşleri güçleri gıy gıy gıy, vıy vıy vıy…

Çanakkale’de turizm yerlerde sürünüyormuş kime ne?

Çanakkaleli hastalar İstanbul, İzmir yollarında ölüyormuş bunların umurunda mı?

İşleri güçleri karşı partiyi çekiştirmek, diğer siyasi grupları halka düşman göstermek…

Efendi, efendi, sen ne yapıyorsun, ondan haber ver…

Liman mı yapıyorsun, hastane mi, okul mu, yol mu?

HEP AYNI ANLAYIŞ

Kepez yolları delik deşik, yağmur yağdı mı bazı yerlerde sandal gerek. Kepez adım adım yine eski çamur deryası günlerine dönüyor, farkında mısınız?

Ya Çanakkale, Çanakkale yolları taşlı tarla gibi, yazın idrar kokan sokaklar, kışın göle dönüyor… Kanalizasyon hala denize akıyor, çeşmelerimizden ne akıyor belli bile değil…

Sanmayın bu yaşananlar Mutan veya Gökhan meselesidir. Yaşananlar CHP belediyeciliğinin eseridir. Ne yazık ki yapmıyorlar, yaptırmıyorlar…

Nasıl ki geçmişte İsmail Özay ÇOMÜ’ye karşı savaş açmıştı, nasıl ki Çanakkale’ye yapılmak istenen Hastaneyi engellemişti, işte tarih sanki tekerrür ediyor.

21 Yorum

 1. Destek Bırakın Bu işleri... says:

  ÇOMÜ’de işten atılan işçilerin başlattığı mücadelenin zaferle sonuçlanması kentte sevinç yarattı. İlgili mahkeme, işe iade davası açan işçilerin işe iadesine karar verirken, mahkemenin vermiş olduğu bu karar kentte büyük yankı uyandırdı. Mahkemenin kararını değerlendiren sendika temsilcileri, ÇOMÜ yönetimine de çağrı yapmayı ihmal etmedi.

 2. işleri güçleri says:

  gıy gıy gıy:)

 3. Anonim says:

  ”ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”
  İstifa etmiş sayılan kanser hastası öğretim görevlisi yaşamını yitirdi

 4. Adınız... says:

  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, çok doğru Üniversite’ye şöyle bir bakmak bile yeterli. Yükselene grafikler, yükselen binalar, artan bilim insanları sayı ve kalitesi, olay budur

 5. tebrikler says:

  Maaşallah diyorum, üniversitemiz çok iyi gidiyor. Bütün hocaları ve öğrencileriyle tek yürek, özlenen tablo bu.

 6. iyi? güzel? says:

  anlayamadım pardon? o binalar dikmekle olmuyor. hacıyı hocayı derse sokmakla da olmuyor. hepiniz aynı kafadansınız. yakışmıyorsunuz Çanakkale’me!!

  • Adınız... says:

   Ne olsa batıyor birilerine. yahu bina ise bina, hoca ise hoca, memur ise memur, top ise top… sizin derdiniz ne? sevinelim bence…

 7. Nerden senin çanakkalen oluyor says:

  Çanakkale senin babanın malı değil. En iyi Çanakkaleli Çanakkaleye hizmet edendir. Ve Üniversite Yönetimi üstün gayret ve hizmetiyle her türlü övgüyü hak ediyor.

 8. evet says:

  çomünün gelişimi heyelan bölgesine fütursuzca dikilen binalarla ve niceliği artmış ama niteliği artamamış hacı hocalarla pek bir belli oluyor.. yerel basın bayaa iyi göstermiş o akıbeti fotograflarıyla…

 9. Amacın hep çamur atmak says:

  binaları eleştirmek şimdi mi aklına geldi. Bütün binaların tetkikleri yapılıyor, Belediyeden de izin ve ruhsatları alınıyor. Yoksa Mevzuat izin mi veriyor.

 10. çamurrr says:

  çamur arıyorsan haberi okuman yeteri.. ismi belli, kendi belli olmayan hatunun teki atıyor kuyuya taşları, işin yoksa çıkar.. amaç belli, akılları bulandırıp belediyeyi kapmak ve yeni rantlara yelken açmak… çomü yetmiyor çünkü sınırları belli.. bu arada kampüs yine inşaat olmuş ama bu sefer heyelandan.. okadar ağırlık yüklersen taşımaz tabi dimi…

 11. Doğruyu kim söylerse söylesin says:

  Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar tabi.

 12. Bir bilen says:

  Su anki ilahiyat, mühendislik, ziraat ve fen bilimleri binaları tehlikede rektörlük binası Allah’a emanet yeni besyo ve güzel sanatlar vah ki ne vah…kampüs bu topografya bu yağışlara ek bu fazla yüklemelere dayanmaz. İnşallah yanılırım.

 13. Adınız... says:

  En iyi Çanakkaleli COMUYA ve Çanakkaleye hizmet edendir.

 14. bir bilene says:

  aşağıya kaysın gitsin kurtuluruz işte

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.