Bizimle İletişime Geçin

Topluluk Haberleri

Akçapınarlı Miniklere Büyük Sürpriz

Yayınlandı

-

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirilen destek kampanyalarına bir yenisi daha eklendi. Üniversitemiz öğrencilerinin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, bu kampanya ile Çanakkale’nin Merkez ilçesine bağlı Akçapınar İlkokulu, yardımda bulunulan 50. köy okulu oldu. Akçapınar İlkokulu’nda eğitim gören 60 minik için kırtasiye ve kıyafet tedarik edildi. Sosyal medya üzerinden kısa sürede kampanyayı tamamlayan gönüllü öğrenciler; önce hediyeleri paketledi, sonra Akçapınar köyüne gidip miniklere teslim etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi adı altında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerinde bir mutlu son daha yaşandı. Üniversitemiz öğrencilerinin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Çanakkale’nin Merkez ilçesine bağlı Akçapınar İlkokulu destek kampanyası başlatılan 50. köy okulu oldu. Akçapınar İlkokulu’nda eğitim gören 60 minik için kampanya başlatan öğrenciler; kırtasiye eşyaları ve kıyafetleri paketleyerek miniklere hediye ettiler. Etkinlik kapsamında miniklere çikolata ve Türk bayrağı da dağıtıldı. Öğretmenleri unutmayan gönüllü öğrenciler, onlar için de hazırladıkları hediye paketlerini teslim ettiler.

30 Aralık tarihinde başlatılan destek kampanyası, gönüllü öğrencilerin itinalı çalışmasıyla bir haftada tamamlandı. Maddi imkansızlıklar nedeni ile yaşanan kırtasiye ve kıyafet eksikliği Sosyal Sorumluluk Projelerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN ve Öğr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR koordinatörlüğünde tedarik edildi. Etkinliğe Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde bulunan farklı fakülte ve bölümde eğitim gören çok sayıda gönüllü öğrenci katıldı.

Sosyal sorumluluk projeleri hız kesmeden devam edecek. Yardım kampanyalarından haberdar olmak ve projelerde gönüllü olarak çalışmak için Instagram üzerinden @comusosyalgonullulertoplulugu hesabını takip edebilirsiniz. Konuya ilişkin detayları, yardım kampanyası fikirlerinizi, soru ve önerilerinizi comusosyalgonulluler@gmail.com mail adresine gönderebilirsiniz.

 

Tanıtım
Okumaya Devam Et
Tanıtım
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Manşet

Öğrenci toplulukları kendilerini tanıttı

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri, Terzioğlu Yerleşkesi Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) önünde gerçekleşti.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Okhan Akdur, Prof. Dr. Pelin Kanten, Genel Sekreter Ayhan Monus, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Yüksel Yıldız, toplulukların yaptıkları etkinlikleri duyurabilmek ve yeni üyeler kazanabilmek için açılan stantları gezdi. 30 topluluğun stant açtığı tanıtım günlerinde her toplulukla tek tek görüşen Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, toplulukların yaptığı etkinliklerle ilgili bilgiler alarak, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile uğraşmalarının çok önemli olduğunu ve bu anlamda yönetim olarak öğrencilerin bu uğraşlarını desteklediklerini ifade etti. ÇOMÜ öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen ve beş gün boyunca devam eden tanıtım günlerinde, öğrenciler ilgi duydukları stantların yetkililerinden bilgiler alarak topluluklara üye oldular.

Okumaya Devam Et

Topluluk Haberleri

Kocaman bir kütüphane: 2 Kitap 1 Bilet

Yayınlandı

-

Yayımlayan

2 Mart Çarşamba günü saat 18.00’da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü’nde bulunan Troia Kültür Merkezi’nde bir sinema etkinliği düzlenecek. Kocaman bir kütüphane kurma amacıyla düzenlenen etkinliğe giriş ücretsiz.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında gönüllü öğrenci ve akademisyenler tarafından bir sinema etkinliği düzenlenecek. Programda sürpriz bir film gösterimi olacak. Çanakkale’nin Merkez ilçesine bağlı Kumkale Ortaokulu’nda bulunan kütüphanenin iyileştirilmesi için yapılan etkinliğe katılım ücretsiz…

‘Kocaman bir kütüphane kurmak için: 2 Kitap 1 Bilet’ sloganıyla yola çıkan gönüllü ekip, her katılımcıdan ortaöğretim düzeyine uygun yeni veya kullanılmış en az iki kitap getirerek bu destek kampanyasına katılmalarını istiyor.

Etkinlik, 2 Mart Çarşamba günü saat 18.00’da ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü’nde bulunan Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Sinema gösterimine herkes davetlidir.

 

Tanıtım
Okumaya Devam Et

Topluluk Haberleri

ÇOMÜ Mutlu Patiler Topluluğu Kuruldu

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mutlu Patiler Topluluğu kuruldu.

Akademik danışmanlığını Ziraat Fakültesi öğretim elemanlarından Araş. Gör. Dr. Sefa Aksu’nun yaptığı topluluğun  öncelikli amacı özellikle ulaşımın zor olduğu yerlerde bulunan sokak hayvanlarının beslenme barınma ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak ve sokak hayvanları hakkında farkındalık yaratmak olarak belirtildi. Topluluk bu amaçla besleme çalışmaları, bağış kampanyaları, farkındalık çalışmaları gibi faaliyetler yapacak.

Topluluğun instagram hesabı için tıklayınız. 

Okumaya Devam Et

BU AY ÇOK OKUNANLAR