Bizimle İletişime Geçin

Manşet

30. Yılında ÇOMÜ Günleri Etkinliği Gerçekleştirildi

Yayınlandı

-

ÇOMÜ Günleri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Troia Kültür merkezinde gerçekleşti.

Törene ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Prof. Dr. Okhan Akdur, Prof. Dr. Pelin Kanten, Genel Sekreter Ayhan Monus, akademik ve idari personel, aileler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Korosu ve ÇOMÜ Devlet Konservatuvarı Orkestrası tarafından ÇOMÜ Marşı’nın söylenmesi ve müzik dinletisi ile devam etti. Konuşmasına  “ÇOMÜ; öğrencisiyle, akademik ve idari personeliyle ve tüm çalışanlarıyla kocaman bir ailedir” diyerek başlayan Prof. Dr. Sedat Murat:

“Üniversitemizin 30 yılı münasebetiyle bir takım etkinlikler yapıyoruz. Bugün ÇOMÜ’ye belli bir süre hizmet vermiş bu ailenin bir parçası olan ama artık emekliliği gelen personelimize ve akademik başarı gösteren personelimize belge takdimi gerçekleştireceğiz. Bizim temennimiz emekli olmuş personelimizin buradan fiziken ayrılmış olsalar da kendilerinin ÇOMÜ ailesinin bir parçası olduklarını unutmamaları ve bağlarını koparmamalarıdır. Birlik beraberliğini devam ettiren bir üniversite olalım. Devir daim en çok öğrencilerde oluyor, mezuniyet oldukça yeni öğrencilerimiz geliyor. Mezun olan öğrencilerimizle bağlantıları kesmeyelim. Hepimizin bu anlamlı 30. yılını kutluyorum, nice sağlıklı, başarılı, mutlu, huzurlu yıllarımız olmasını temenni ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından birinci oturumda; emekli idari personele belge takdimi, emekli akademik personele belge takdimi, 25 yıl ve üzeri hizmet veren idari personele belge takdimi, 25 yıl ve üzeri hizmet veren akademik personele belge takdimi gerçekleştirildi. İkinci oturumda; “Eğitimden Kariyere ÇOMÜ”lülere belge takdimi, akademik performans (patent, ödül, TUBİTAK projesi kabulü, atıf alma, akademik teşvik) gösterenlere belge takdimi yapıldı. Etkinliğin ikinci günü birinci oturumda yeni başlayan akademik personele cübbe giydirilirken, ikinci oturumda akademik yükselme alanlara belge takdimi gerçekleştirildi. Tören, fuaye alanında gerçekleştirilen resepsiyonla son buldu.

Kaynak: comu.edu.tr

Daha fazla fotoğrafa resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tanıtım
Okumaya Devam Et
Tanıtım
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Manşet

2022 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

Yayınlandı

-

Yayımlayan

KYK burs ve kredi başvuruları birçok öğrencinin en önemli gündem maddesi olarak dikkat çekiyor. KYK burs ve kredi başvurularının bu yıl eylül ayında olacağı bekleniyor.

KYK burs başvurusu, YURTKUR aracılığıyla E-Devlet kanalıyla tamamlanacak. YURTKUR, kredi/burs başvurularının tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasının ardından alınacak.

Öğrencilerin KYK ve burs başvuru tarihi sorularına yanıt veren KYK Destek hesabı ise şu ifadelere yer veriyor;

“Gelişme ve duyurulardan haberdar olmak için https://gsb.gov.tr internet sitemizi ve resmi sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam ediniz. İyi günler dileriz.”

KYK yurtları için başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. Üniversite öğrencileri T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı altındaki “Yurt Başvurusu” ile “Burs/Öğrenim Kredisi Başvurusu” ekranlarından gerekli bilgilerin girilmesi gerekiyor.

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Tanıtım

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) yükseköğrenim öğrencileri için yurt başvurularının alınacağı tarih ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıllara bakıldığında KYK başvuruları Ağustos ayının son haftası ya da Eylül ayının ilk haftası gerçekleşmişti. 2021-2022 yurt başvuruları da 6 Eylül’de e-Devlet üzerinden yapılmıştı.

 

Okumaya Devam Et

Çanakkale

Yetkili sendikadan zehir zemberek basın açıklaması

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksekokulu’nda, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Hukuk Bölümü Öğretim Görevlisi alımı sınavı, tartışmaları da beraberinde getirmiş, hukuk mezunu olmayan kişinin de sınava girdiği iddia edilince, ‘Adrese teslim kadro’ söylentileri ortaya çıkmıştı.

Üniversite de örgütlü ve 518 üye ile yetkili sendika konumunda olan Eğitim Birsen Çanakkale 2 No’lu Şube başkanlığı önceki gün söz konusu iddialara ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması “ÇOMÜ‘deki Kadro Alımı ve Genel Sıkıntılarla Alakalı Basın Açıklamamız” başlığı ile verilirken, Yenice MYO’da yaşanan kadro sürecine ilişkin Rektör Prof. Dr. Sedat Murat’a 6 soru yöneltildi.

Açıklama da sürecin yakından takip edildiği belirtilirken, konunun YÖK’e de aktarıldığı anlaşılıyor.

İşte Eğitim Birsen Çanakkale 2 No’lu Şube’nin basın açıklaması:

“Değerli basın mensubu ÇOMÜ‘deki Kadro Alımı ve Genel Sıkıntılarla Alakalı Basın Açıklamamız aşağıdadır. İyi çalışmalar. 

1- Yenice Meslek Yüksekokulu Hukuk bölümüne öğretim görevlisi alımı ilanı çıktığı an, bölümün ilgili bölüm başkanı “Kadroya hukuk mezunu olmayan birisinin alımı durumu söz konusu olabilecektir” şeklinde dilekçe vermesine rağmen neden bu konuda ısrar edilmiştir.

Tanıtım

2- Kadro alımı için 10 kişilik sınava girmeye hak kazanan listenin belirlendiği toplantının Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin KANTEN’İN makam odasında yapılması ve listeye müdahale edilmesi, alınan kişinin 10 kişilik listenin dışında olmasına rağmen sudan sebeplerle adayların elenerek, şahsın 10. sıraya yerleştirilmesi hususu doğru mudur?

3- Listeye bölüm başkanının itirazı sonucu kadro alım jürisi Rektör Prof.Dr. Sedat MURAT’ın odasına çağrıldı mı?  Rektör listeye şerh düşen bölüm başkanına kadro alım sınavı yapılacağı gün rapor almasını ve şerhini kaldırmasını teklif etti mi?

4- Sürecin devamında Rektör Prof.Dr. Sedat MURAT Yenice MYO Müdürünü telefonla arayarak Jüri Üyesi olan Hukuk Bölüm başkanının sınav günü rapor alıp almayacağını sordu mu?

5- Kadro alım yazılı bilim sınavı günü Bölüm başkanının sınav sorularının kura ile belirlenmesini teklif etmesine rağmen diğer jüri üyelerinin bu usulü kabul etmediği doğru mudur?

Ayrıca sınav sonucunda hukuk alanında doktora veya yüksek lisans yapmış olan bazı adayların sınavdan çok düşük almasına rağmen 10’uncu sıradan listeye giren hukukçu olmayan adayın 75 alarak 1. asil olması hususunda ne düşünüyorsunuz?

6- Bu kadro alım sürecinde yaşanan talihsiz olaylar silsilesine bakıldığında Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT’ın her toplantı ve akademik buluşmalarda liyakate vurgu yapması, hak adalet ve özellikle mobbing konusuna hassasiyetini dile getirmesine rağmen; Hukuk Bölüm Başkanına bizzat kendisinin yaptığı baskılar, mobbing ve hatta tehditler hakkında ne düşünmektedir?

7- Üniversitenin yaşamış olduğu bu talihsiz sürece baktığımızda YÖK Başkanı sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR’ın tavrının ne olacağı merak edilmektedir. Sendikamız bu konunun takipçisi olacaktır.”

Tanıtım

 

Okumaya Devam Et

Manşet

ÇOMÜ, Streetball Turnuvası’nda birinci oldu

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Fotoğraflar: tub.gov.tr

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi,  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesinin katılımıyla düzenlenen Trakya Üniversiteler Birliği Sokak Basketbolu Turnuvası tamamlandı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi-Kırklareli Üniversitesi arasında gerçekleşen ilk müsabakayı 9-8 skorla NKÜ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi- Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında gerçekleşen ikinci müsabakayı 18-11 skorla ÇOMÜ, Kırklareli Üniversitesi-Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında gerçekleşen üçüncü müsabakayı 13-8 skorla KLU, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi-Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi arasında gerçekleşen dördüncü müsabakayı 10-8 skorla ÇOMÜ, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi- Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında gerçekleşen beşinci müsabakayı, 13-5 skorla ÇOMÜ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi- Kırklareli Üniversitesi arasında gerçekleşen 6. karşılaşmayı ise 16-6 skorla ÇOMÜ kazandı.

TÜB Sokak Basketbolu Turnuvasında birinciliği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi alırken, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi turnuvanın ikincisi, Kırklareli Üniversitesi turnuvanın üçüncüsü oldu.

Kaynak: tub.gov.tr

Okumaya Devam Et

BU AY ÇOK OKUNANLAR