Bizimle İletişime Geçin

Üniversiteler

Yetkili Sendika: “ÇOMÜ’de Promosyon Sözleşmesi Yenilenmeli”

Yayınlandı

-

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde yetkili sendika olan Eğitim Bir-Sen 2 No’lu Şube yaptığı açıklama da 2021’de banka ile yapılan promosyon sözleşmesinin mevcut ekonomik şartlara göre yeniden ele alınması gerektiğini belirtti.

Enflasyonla birlikte kamu çalışanlarının maaşlarında yaşanan artışa paralel olarak yeni promosyon sözleşmelerinin de önceki yıla oranla 5-6 kat arttığını vurgulayan sendika, “ÇOMÜ çalışanlarının bu konuda yaşadığı mağduriyetin bir an önce sona ermesi için sendikamızın sürecin takipçisi olduğunu ve mücadelesini sürdüreceğini vurgulamak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Açıklama da ÇOMÜ Rektörlüğü’nün de bu konuda banka ile temasa geçtiğini ve gerekli çalışmaları yürüttüğü belirtildi.

3 yıllık yeni promosyon sözleşmesi: 35 Bin TL

Son olarak Gaziantep Üniversitesi personelinin maaş ve diğer ödemelerinin yapılacağı bankanın belirlenmesi amacıyla açık artırma usulüyle yapılan ihale sonucunda 35 bin TL teklif veren Halk Bankası ile sözleşme imzaladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi de Türkiye Ekonomi Bankası ile 3 yıllığına 31 Bin 863 TL promosyon anlaşması yapmıştı.

İşte sendikanın o açıklaması:

“Son dönemde enflasyon nedeniyle yaşanan maaş artışlarıyla birlikte, enflasyon öncesi dönemde bankalarla yapılan promosyon sözleşmelerindeki miktarların oldukça düşük kaldığı görülmüştür.

Bilindiği gibi ÇOMÜ ile ilgili banka arasında Haziran 2021 tarihinde 4 yıllık promosyon sözleşmesi kişi başı 6700 TL olarak imzalanmıştı. Sözleşmenin 1 yılı geride kalırken halihazırda ilgili banka ile yaklaşık 3 yıllık sözleşme süresi devam etmektedir. Fakat yakın zamanda başka kurumlar ile bankalar arasında yapılan yeni promosyon sözleşmelerindeki miktarların 5-6 kat arttığı görülüyor.

ÇOMÜ’de yetkili sendika Eğitim Bir-Sen Çanakkale 2 No’lu Şube olarak, binlerce kurum çalışanın mağduriyetini dile getirmek ve çözme adına ÇOMÜ Rektörlüğü ile görüşmeler gerçekleştirildiğini, mevcut promosyon sözleşmesinin değişen ekonomik şartlar nedeniyle yeniden ele alınması konusunda gerekli tüm adımların atıldığını belirtmek isteriz.  Bu konuda Rektörlüğünde kurum çalışanlarının mağduriyetini gidermek adına ilgili banka ile temasa geçtiğini ve gerekli çalışmaları yürüttüğünü görmekten mutluluk duyuyoruz.

Tüm kurum çalışanlarının bu konuda yaşadığı mağduriyetin bir an önce sona ermesi için sendikamızın sürecin takipçisi olduğunu ve mücadelesini sürdüreceğini vurgulamak istiyoruz.”

 

Okumaya Devam Et
Tanıtım
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Üniversiteler

ÇOMÜ’nün Yeni Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu Oldu

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Görsel: comuhaber.com

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin merakla beklenen rektörü belli oldu. Resmi Gazete’nin 6 Haziran 2023 tarihli sayısında yayımlanan atama kararına göre ÇOMÜ Rektörü, Ezine Meslek Yüksek Okulu Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu oldu.

Atama kararında, “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu atanmıştır” ifadeleri yer aldı.

Önümüzdeki günlerde, Prof. Dr. Sedat Murat Rektörlük görevini Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu’na devredecek.

Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu Kimdir?

1978 yılında Çanakkale’de doğan Profesör R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Cumhuriyet İlkokulu, Çanakkale Merkez Ortaokulu ve Çanakkale Lisesi’ndeki eğitimlerinden sonra, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri (Harita) Mühendisliği Bölümü’nü 1999 yılında dereceyle tamamladı.

Erenoğlu, 2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans ve 2009’da yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını tamamladı. 2003 yılında YTÜ Jeodezi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak başlayan akademik kariyerine, master ve doktora eğitimlerini tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede Yardımcı Doçent olarak devam etti. 2011 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Yardımcı Doçent kadrosuna ataması yapıldı. 2017’de Doçent unvanını aldı. 2022’de ise profesör unvanını aldı.

2012-2023 yıllarında Bölüm Başkan Yardımcılığı, Anabilim/Bilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılıkları, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Senato Üyeliği, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Genel Sekreterlik gibi çok sayıda yönetim görevlerinde bulundu.

Erenoğlu, Oya Erenoğlu ile evli ve 2 çocuk sahibidir.

 

Okumaya Devam Et

Genel

ÇOMÜ Mezuniyet Töreni Stadyumda Olmayacak

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Önceki yıllarda Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda yapılan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi mezuniyet töreni son iki yıldır pandemi nedeni ile yapılamıyordu. Edinilen bilgiye göre mezuniyet törenleri bu yılda birim bazlı yapılacak.

Stadyumda yapılan son tören 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni oldu.

İşte Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının mezuniyet tören bilgileri:

Okumaya Devam Et

Üniversiteler

Depremzede öğrencilere burs ve kredi müjdesi

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Depremzedelere hala KYK yurtlarında hizmet verildiğini dile getiren Erdoğan “Depremde yakınlarını kaybeden, evi iş yeri hasarlı öğrencilerin tamamına burs verilecek. Kredi alanların kredileri bursa dönüştürülecek. Yurtlara öncelikli onlar yerleştirilecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

Defne’de yüzde 90 civarında CHP oyu var bizim yüzde 8. Ne lüzumu var çadırdan sahra hastanesi kurarsın olur biter demedik. Covid’de Murat Dilmener ve Pakize Öz Hastanelerini yaptık. Dışardan hasta gelse Avrupa’dan hasta gelse uçakla insin hastaneye geçsin düşüncesiyle bunu yaptık. Depremzedelere yönelik 14 Mayıs sonrası nefret söyleminin ana sorumlusu CHP lideridir. Millete ve seçmene açıkça yalan söylediler. Oy yoksa hizmet yok diyorlardı. Tekirdağ’da otelleri boşaltmaları bunun neticesi. Defne’deki katılım muhteşemdi. Meydana gelenlerin tavrı her şeyi söylüyordu.

Hala KYK yurtlarında hizmet veriliyor. Yeter artık denilene kadar. Süreci devam ettiriyoruz. Yurt inşası devam edecek. Devletimizin yurtlarını depremzedelere açtık. 383 bin depremzedeyi yurtlarda ağırladık. 132 bin kardeşimizi hala misafir ediyoruz. 3 öğün sıcak Yemek hizmeti veriyoruz. Kreş çağı için sınıflar oluşturduk. Sınava hazırlanan yavrularımız için takviyeler düzenledik. Depremde yakınlarını kaybeden, evi iş yeri hasarlı öğrencilerin tamamına burs verilecek. Kredi alanların kredileri bursa dönüştürülecek. Yurtlara öncelikli onlar yerleştirilecek. Bakanlığa başvurarak yararlanabilecekler.

Okumaya Devam Et

BU AY ÇOK OKUNANLAR