Bizimle İletişime Geçin

Çanakkale

Çanakkale Genç Ziraat Mühendisleri Öğrenci Platformundan Başkanlara Ziyaret

Yayınlandı

-

Çanakkale Genç Ziraat Mühendisleri Öğrenci Platformu , 25 Kasım 2022 Cuma günü Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz ve Meclis Başkanı Birol Çetin’i ziyaret etti.

Platform üyeleri Borsa seçimi yeni gerçekleştirildiğinden dolayı Başkanlara hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Tarım sektöründeki kurum ve kuruluşları ziyaret ettiklerini belirterek, bu çerçevede ilk ziyaretlerini Çanakkale Ticaret Borsasına yaptıklarını ifade ettiler. Ardından platform hakkında ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. Borsa Başkanları öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, Ticaret Borsasının Yapısı, ekonomiye faydaları ve yürütülen projeler ile ilgili çalışmalarını anlattı.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz “Çanakkale’miz, ülkemizin tarımda marka olan illerinden biridir ve yüksek kaliteli ürünlerle bu özelliğini giderek güçlendirmektedir. Çanakkale’nin sahip olduğu büyük potansiyel nedeniyle hem bitkisel hem de hayvansal üretim konularında Ticaret Borsamız üyelerimize katkı sunmaya devam etmektedir.
Gençlere sahada aktif olmaları gerektiğini, hayatı ancak sahada çalışarak öğreneceklerini belirten Başkan Deniz, burada sizlere büyük işler düşüyor. Sizlerin çalışması, gayreti ve azmi çok önemli. İlimiz de tarım konusunda şanslı bir İl. Siz Ziraat Mühendislerimizin staj yaparak tecrübe kazanacağınız tarıma ilişkin çok çeşitli firmalar var. Ticaret Borsası olarak bizler de her zaman gençlerimize ve eğitime destek sağlamaya çalışıyoruz. Sizlere de ihtiyacınız olması halinde her zaman elimizden gelen desteği sağlayacağız. “şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Et
Tanıtım
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çanakkale

Biga’da okuyan öğrenciler de zamlardan nasibini aldı

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Biga Belediyesi 2023 Eylül Ayı Meclis Toplantısında alınan kararla Biga şehir içi minibüsleri ile Biga Ağaköy otobüs ücretlerine zam geldi.

Biga Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısı 05 Eylül Salı günü gerçekleştirildi. Biga şehir içi minibüsleri ile Biga Ağaköy otobüs ücretlerine yapılacak olan zam oy çokluğu ile kabul edildi. 11 Eylül 2023 Pazartesi günü itibari ile uygulanmaya başlanacak tarifeye göre;

Şehir içi minibüsleri sivil ulaşım bedeli 13TL

Şehir içi minibüsleri öğrenci ulaşım bedeli 10TL

Biga Ağaköy otobüsleri sivil ulaşım bedeli 25TL

Biga Ağaköy otobüsleri öğrenci ulaşım bedeli  18TL olarak belirlendi.

Kaynak: https://bigacarsambapostasi.com/

Okumaya Devam Et

Çanakkale

Çanakkale’de öğrenci taşıma ücreti 10 TL oldu

Yayınlandı

-

Yayımlayan

https://ulasim.canakkale.bel.tr/

Çanakkale Belediye Meclisi Eylül ayında yaptığı toplantıda toplu taşımaya zam kararı aldı.

Karar oy çokluğu ile alınırken, buna göre toplu taşımaya % 41 ile % 75 arasında değişen oranlarda zam yapıldı.

Şehir içi, Güzelyalı, Dardanos ve Çınarlı tam yolcu ücreti % 41,67’lik artışla 12 liradan 17 liraya, aynı hattaki öğrenci yolcu ücreti ise % 66,67 artışla altı liradan 10 liraya yükseldi.

Kampüs içi yolcu ücreti de yüzde 75 zamla iki liradan 3.50 liraya çıktı.

Okumaya Devam Et

Çanakkale

Nesrullah Yıldız: “ÇOMÜLÜ gençlerimize hayırlı olsun!”

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Yüksek Öğretim Kurumu önceki hafta yaptuğu açıklamada 3 Nisan itibarıyla üniversitelerde uzaktan öğretimle birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebileceğini açıklamıştı.  Gözlerin çevrildiği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senatosu’nu hibrit eğitim konusundaki kararını verdi. 

Çanakkale Onsekiz Mart Universitesi, 17 Nisan 2023 itibari ile hibrit eğitime geçileceğini açıkladı. Daha önce üniversite öğrencilerinin bu süreçte çok yıprandığını ve üniversitenin gençlerin çağrısına kulak vermesi gerektiğini belirten Deva Partisi Çanakkale Milletvekili Aday Adayı Mimar Nesrullah Yıldız kararı memnuniyetle karşıladığını belirtti ve “Yanlıştan dönüldü” yorumunda bulundu.

Yıldız “Hibrit eğitimin ÇOMÜLÜ gençlerimize hayırlı olmasını diliyor, sonuna kadar yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum” derken gençlere de seslendi: “İnanıyoruz umutlu mutlu yarınlara. Sizlerde umutla inatla inanın, en iyi eğitimi hak eden ülkem gençleri için çalışacağımızdan emin olun.”

 

Okumaya Devam Et

BU AY ÇOK OKUNANLAR