Bizimle İletişime Geçin

Genel

İşte hibrit eğitime geçen-geçmeyen üniversiteler

Yayınlandı

-

ÖZEL Haber | YÖK’ün, 3 Nisan itibarıyla üniversitelerde uzaktan öğretimle birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebileceğini açıklamasının ardından gözler üniversitelerin açıklamalarına çevrildi.

Konuyla ilgili bir çok üniversite senatosunun farklı kararlar aldığı görülüyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senatosu’ndan şu ana kadar yapılmış açıklama yok. Edinilen bilgiye göre ÇOMÜ yönetimi yüz yüze eğitim ile ilgili birimlerden görüş istedi ve birimlerin büyük çoğunluğu da teknik yetersizliklerden kaynaklı, online eğitimden yana görüş bildirdi. ÇOMÜLÜ öğrenciler, üniversite yönetiminin hibrit eğitimle ilgili detay açıklamasını merakla beklerken diğer üniversitelerden peş peşe açıklamalar gelmeye başladı.

Açık kaynaklardan edinilen bilgilere göre bazı üniversiteler tüm birimlerde hibrit eğitime geçerken bazı üniversitelerde kısmi olarak (kısıtlı bölümlerde) hibrit eğitime geçti. Bazı üniversitelerde karar vermek için öğrencilere yönelik anket yoklaması yapıyor. Bunun yanında online eğitime devam kararı alan üniversitelerde var.

Hibrit eğitime geçtiğini duyuran üniversiteler şöyle:

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Aksaray Üniversitesi

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (24 Nisan 2023 itibariyle)

Ankara Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi

Balıkesir Üniversitesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Bursa Uludağ Üniversitesi

Dumlupınar Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

Iğdır Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi

Karabük Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Kastamonu Üniversitesi

Kırklareli Üniversitesi

Konya Teknik Üniversitesi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (24 Nisan 2023’ten itibaren)

Pamukkale Üniversitesi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (kısmi yüz yüze)

Süleyman Demirel Üniversitesi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi

Trakya Üniversitesi (kısmi yüz yüze)

Yozgat Bozok Üniversitesi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi

Online eğitime devam kararı alan üniversiteler

Burdur Mehmet Akif Ersoy üniversitesi ( 24 Nisan 2023’te yeniden değerlendirilecek)

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Anket yapan üniversiteler

Çukurova Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi

Kafkas Üniversitesi

Yalova Üniversitesi

 

 

Okumaya Devam Et
Tanıtım
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Genel

‘’QUA CONCEPT’’ Doğanın İzinde!

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Sürdürülebilir yaklaşımı ile doğanın izini süren QUA Granite yalnızca teknik granit sektöründe değil aynı zamanda vitrifiye, seramik sağlık gereçleri ve banyo ürünleri ile de müşterilerine hizmet verip, banyo grubu ürünlerini ‘’QUA Concept’’ markası ile satışa sunuyor…

Temmuz 2016’da Aydın Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk adımlarını atan, bugün ise 798.724 m²’lik açık alan ve 170.292 m² kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde üretim yapan QUA Granite, yer kaplama sektöründeki en yüksek katma değere sahip ürün grubuna sahip.

Hammadde ve limanlara yakın konumlandırdığı üretim tesisleri ile ihracat ve hammadde tedariğinde hız ve maliyet avantajlarını, teknolojiye yaptığı yatırımlar ile taçlandıran Avrupa’nın en büyük 2 cm granite üreticisi QUA Granite, ürün portföyünü de kısa sürede çeşitlendirdi. Sırlı granit üretimi ile Full lappato, Lappato, Mat, Metalik, Granüllü mat gibi çeşitli yüzeylerde de üretim gerçekleştiren QUA; geniş ürün yelpazesi ve üretim esnekliği ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor.

6 ayrı gövde rengi, 0,70 cm, 0,88 cm, 2 cm ve 3 cm presten basılma üretim yapabilen Türkiye’deki tek üretim tesisine sahip olarak, ürün çeşitliliğiyle sektörde fark yaratan QUA, liderliğini teknolojik yeniliklerle pekiştirirken, özgün renk ve kalınlık seçenekleriyle tasarımın sınırlarını zorlamaya devam ettiği gibi, sürdürülebilir yaklaşımı ile de doğanın izini sürüyor.

Sürdürülebilir yaklaşımı ile de doğanın izini süren QUA Granite, yalnızca teknik granit sektöründe değil; vitrifiye, seramik sağlık gereçleri ve banyo ürünleri ile de müşterilerine hizmet verip, banyo grubu ürünlerini ‘’QUA Concept’’ markası ile satışa sunuyor.

450 kg’lık taşıma kapasitesine sahip seramik sağlık gereçleri; slim, soft, metal menteşe kapak seçeneklerini sunmasının yanı sıra kanalsız yapısı ve kolay temizlenebilme özelliğiyle kullanıcılara kolaylık sunuyor.

Renkli bataryalara sahip armatürlerini üretirken de QUA’nın önceliği su tasarrufunu sağlamak. Paslanmaz pirinç armatürlerinin yanı sıra sadece QUA Granite’in ürettiği fırçalı nikel kaplamalı PVD ürünleri de mevcut.

QUA Granite Satış Direktörü Yasin Erdoğan:

“Proses ve ürünleri için hayat boyu sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyen ve doğal kaynakların tüketimini azaltmak ve ürünlerin çevresel etkilerini en düşük seviyede tutmak amacıyla Türkiye için örnek uygulamalara imza atan bir kurum olarak üretim tesislerimizin inşaatından önce tüm yasal mevzuatlara uygun arıtma tesislerini tamamladık. Sürdürülebilir su yönetimi anlayışının dünyanın geleceği için elzem olduğunun bilincinde olarak bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyor ve su kullanımımızı proses boyunca efektif bir şekilde yönetiyoruz. Bu bağlamda fabrika içerisinde kurduğumuz arıtma tesislerimiz ile üretimde kullanılan suyun tamamını arıtarak tekrar üretime kazandıran sektöründeki ilk ve tek firma olmanın gururunu yaşıyoruz. QUA Granite’in vizyonu ve değerleri doğrultusunda, ülkemizin dört bir yanında kaliteyi ve estetiği bir araya getiren ürünlerimizi daha fazla kişiye sunmak için çabalıyoruz. Hızla gelişen ve büyüyen QUA Granite Ailesi olarak; yerel düşünüp, global hareket ediyor, doğallığın ve dayanıklılığın mükemmel uyumunu şimdi QUA Concept ürünlerimiz ile de yakalıyoruz…”

Okumaya Devam Et

Üniversiteler

Burs/Kredi Ödemelerinin Yapılacağı Tarih Belli Oldu!

Yayınlandı

-

Yayımlayan

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında KYK burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçları 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Geçmiş senelerde aralık başvuru sonuçları aralık ayında açıklanmış ve ilk kez ödeme alacak öğrencilere aralık ayı sonunda 3 aylık toplu ödeme yapılmıştı. Ancak bu yıl sonuçlar erken açıklandığı için ödemelerde erkene çekildi.

KYK burs/kredi ödemeleri ne zaman yapılacak?

e-Devlet üzerinden öğrencilerin hesaplarına 28 Kasım 2023 tarihinde 2 aylık ödeme yapılacağı görülüyor. Bu da aralık ayı ve sonraki aylara ait ödemelerin T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağı anlamına geliyor. Buna göre ilk kez ödeme alacak öğrencilere ödemeler şu şekilde yapılacak;

 • 28 Kasım 2023 tarihinde 2 aylık zamsız ücret yatacak. Önlisans ve lisans öğrencileri 2.500 TL, Yüksek Lisans öğrencileri 5.000 TL ve Doktora öğrencilerine 7.500 TL ödeme yatacak.
 • Aralık ayında ise ödemeler T.C. kimlik numaranızın son hanesine göre yine zamsız ücretten 1 aylık yatacak.
 • 2024 Ocak ayından itibarense 2.000 TL üzerinden aylık olarak ödeme alacaksınız.

KYK burs ödemeleri neye göre yapılıyor?

Burs ve öğrenim kredileri öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre yatmaktadır. Buna göre T.C. kimlik numarasının son hanesi;

 • 0 olanlar için ödeme günü her ayın 6’sı,
 • 2 olanlar için ödeme günü her ayın 7’si,
 • 4 olanlar için ödeme günü her ayın 8’i,
 • 6 olanlar için ödeme günü her ayın 9’u,
 • 8 olanlar için ödeme günü her ayın 10’udur.

Bir örnekle durumu açıklayalım!

T.C. kimlik numarasının son hanesi 8 olan ve ilk kez ödeme alacak bir lisans öğrencisi;

 • 28 Kasım 2023 tarihinde 2.500 TL,
 • 10 Aralık 2023 tarihinde 1.250 TL,
 • 10 Ocak 2023 tarihinde 2.000 TL ödeme alacak!

Kaynak: unibilgi.net

Okumaya Devam Et

Genel

Öğrenci Topluluk Tanıtım Günleri Gerçekleşti

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri, Terzioğlu Yerleşkesi Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) önünde gerçekleşti.

Öğrenci Topluluklarının kendilerini tanıtabilmesi, yeni üye kazanabilmesi ve gerçekleştirmek istedikleri etkinlikleri duyurabilmeleri adına gerçekleştirilen etkinliğe; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Genel Sekreter V. Oğuz Ünal, Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Tanju Güdük, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Mustafa İlker Gülcemal ve akademisyenler katıldı.

48 topluluk, 12 kurum, dernek ve vakfın stant açtığı tanıtım günlerinde her toplulukla tek tek görüşen Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan ve ÇOMÜ Rektörü Erenoğlu, toplulukların yaptığı etkinliklerle ilgili bilgiler aldılar. Rektör Erenoğlu, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile uğraşmalarının çok önemli olduğunun altını çizerek ve bu anlamda yönetim olarak öğrencilerin bu çalışmalarını desteklediklerini ve bu bağlamda çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı.

ÇOMÜ öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen ve iki gün boyunca devam eden Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günlerinde, öğrenciler ilgi duydukları stantların yetkililerinden bilgiler alarak topluluklara üye oldular.

Kaynak: comu.edu.tr

Okumaya Devam Et

BU AY ÇOK OKUNANLAR