Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Barışın Kenti İmajı Yerle Bir oldu Oldu!

Barışın Kenti İmajı Yerle Bir oldu Oldu!

Çanakkale'de skandal uygulamaÇOMÜ Haber | Çanakkale’de son bir haftaya damga vuran Çanakkale Barosu’na kayıtlı iki Gezi Parkı Eylemcisi avukatın, yine Baro’ya kayıtlı  4 AK Parti’li avukatın bürolarının kapılarını işaretlemesi Çanakkale’nin ‘Barışın Kenti’ imajına büyük zarar verdi, vermeye de devam ediyor. 

Çanakkale’de yaşanan bu vahim olay, ulusal gazetelerde manşetlere konu olurken, olay son olarak Star Gazetesi’nin internet sitesi stargazete.com’dan manşetten “Çanakkale’de Skandal Uygulama” başlığı ile duyruldu. Haber’de olaya karışan 2 avukat ve mağdur 4 avukatın isimleri ve kapı işaretlemeye yönelik fotoğraflar kamuoyu ile paylaşıldı. Olay ülke gündemine taşınırken, Çanakkale’li siyasi ve STK’ların konu ile ilgili suskunluğu ise sürüyor.

İşte Star’da yer alan o haber ve fotoğraflar:

280620131223320425361_2280620131224290426365_3

Kemal GÜMÜŞ/STARGAZETE.COM

Çanakkale’de Nazi Almanyası’nda Yahudileri belirlemek için uygulanan bir yöntem Gezi Eylemleri için kullanıldı.

Çanakkale Barosu’na kayıtlı ve gösterilere destek veren iki avukat, protestolara katılmayan ve Ak Parti Çanakkale il yönetimindeki 4 meslektaşının bürolarının kapısına işaretler koydu. Tebeşirle eylemleri destekleyen ifadelerde yazan avukatlar, daha sonrada olay yerinden uzaklaştı. Sabah iş yerlerine geldiğinde işaretlerle karşılaşan dört avukat, tedirginlik ve şaşkınlıkla durumu baroya bildirdi. Hemen harekete geçen Çanakkale Barosu, kapıları işaretleyen ve suçlarını itiraf eden avukatları tespit ederek, haklarında disiplin soruşturması başlattı. Olayla ilgili bir basın açıklaması yapan Çanakkale Barosu İnsan Hakları Komisyonu da, yaşananları kınayıp, geçmişteki kirli olayları hatırlattı. Mağdur avukatlar sessizliğini korurken, olayı gerçekleştirenler ise provokasyon yapmak istemediklerini söyledi. Avukatların nasıl bir ceza alacağı, önümüzdeki günlerde sonuçlanacak soruşturmayla belli olacak.

Çanakkale Barosuna kayıtlı ve Gezi eylemlerine destek veren Av. Gül Özerden ile Av. Güneş Pehlivan protestolara destek vermeyen Avukatlar Gültekin Yıldız, Erdener Can, Enes Çetin ve Ergin Sezen’e ait iş yerlerine gece yarısı giderek, kapılarına bazı işaretler koyup sloganlar yazdı.

Avukat kapılarına işaretleri yazan avukatlardan Gül Özerden, konu hakkında çok fazla konuşmak istemediğini belirterek, yanlış anlaşıldıkları öne sürdü.

Olayın araştırılması üzerine iki avukat suçunu itiraf ederken, Çanakkale Barosu ise yaşananlar üzerine disiplin soruşturması başlattı. Gezi parkı eylemlerine destek veren avukatlar, vermeyen meslektaşlarının bürolarının kapısına bir takım işaretler koyup, sloganlar yazması kentte tepkilere de neden oldu.

Çanakkale Barosu’na kayıtlı ve gösterilere destek veren iki avukat, protestolara katılmayan ve Ak Parti Çanakkale il yönetimindeki 4 meslektaşının bürolarının kapısına işaretler koydu. Tebeşirle eylemleri destekleyen ifadelerde yazan avukatlar, daha sonrada olay yerinden uzaklaştı. Sabah iş yerlerine geldiğinde işaretlerle karşılaşan dört avukat, tedirginlik ve şaşkınlıkla durumu baroya bildirdi.

Hemen harekete geçen Çanakkale Barosu, kapıları işaretleyen ve suçlarını itiraf eden avukatları tespit ederek, haklarında disiplin soruşturması başlattı. Olayla ilgili bir basın açıklaması yapan Çanakkale Barosu İnsan Hakları Komisyonu da, yaşananları kınayıp, geçmişteki kirli olayları hatırlattı. Mağdur avukatlar sessizliğini korurken, olayı gerçekleştirenler ise provakasyon yapmak istemediklerini söyledi. Avukatların nasıl bir ceza alacağı, önümüzdeki günlerde sonuçlanacak soruşturmayla belli olacak.

3 Yorum

  1. Adınız... 28 Haziran 2013 Cevapla
  2. Ya Bu Kapısı Boyananlarda 29 Haziran 2013 Cevapla
  3. Tekzip düşünüyor musnuz? 29 Haziran 2013 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÇOMÜ Haber 25 Haziran 2018, Pazartesi