Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Erdoğan’dan akademisyenlere sert tepki

Erdoğan’dan akademisyenlere sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanahmet saldırısının yaşandığı yeri ziyaret etti. Burada hayatını kaybeden Almanlar için tüm Alman halkına başsağlığı dileyen Erdoğan, yaşanan olayların ardından bildiriye imza atan akademisyenleri kınayarakTüm bu olan olaylar karşısında kalkıp da kapkara bir bildiri yayınlayıp o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri de tekrar şiddetle kınıyorum” diye konuştu.

Erdoğan sözlerinin devamında “Önünde prof yazması kimseyi aydın yapmaz. Bunlar kapkaradır. Üniversiteyi bırakıp dağa çıksınlar” dedi.

NASIL VİCDANLARINA SIĞDIRIYORLAR

“Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha iyi anlamalarını istiyorum. Bir profesör olması bir şeyi değiştirmez. Bunlar, katliam işleyenlerle birlikte olup aynı suçu işlemişlerdir. Bu akademisyenler, üniversiteyi bırakıp dağa çıksınlar. Siyaset yapamayanlar da parlamentoyu bırakıp gitsinler. Bu kapkaranlık akademisyenler bebeğin katillerini nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar? Tüm yargı makamlarını anayasamıza ters bu hareket sebebiyle göreve davet ettim. Siyaset yapmak isteyenler parlamentoda yapsınlar yapamıyorlarsa gidip hendek kazsınlar.. Tekrar başımız sağolsun diyorum..”

ajanslar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Eylül 2020, Salı