Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Yeşim Karadağ AK Parti İl Başkanı Oldu

Yeşim Karadağ AK Parti İl Başkanı Oldu

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığına Yeşim Karadağ getirildi. AK Parti Genel Merkezi tarafından onaylanan Yeşim Karadağ, Türkiye’nin ilk bayan İl Başkanı oldu.

AK Parti tarafından yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi. “AK Parti Çanakkale İl Başkanı Sn. Av. Erdener CAN’ın istifası ile boşalan AK Parti İl Başkanlığı görevine, Genel Merkez tarafından; İl Başkan Yardımcısı Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanı Sn. Yeşim Karadağ’ın ataması yapılmıştır.”

Yeşim Karadağ kimdir?

1980 doğumlu, Çanakkale ‘nin Eceabat ilçesindendir.  İlk ve orta öğreniminin ardından İstanbulPertevniyal lisesini bitirmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde başladığı lisans eğitimini Eskişehir Anadolu üniversitesinde tamamlamıştır.  Yüksek lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalında tamamlamıştır.

Meslek hayatına Sabancı Holding bünyesinde başlamış, evlenip Çanakkale’ ye dönmesi ile 1970 Yılından beri Çanakkale’de kurulu olan aile şirketlerinde yöneticilik yapmış, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga Meslek Yüksek Okulu ‘nda iktisat derslerine girmiştir.

2011 Yılında Güney Marmara Bölgesine hizmet veren Kendine ait bir yatırım danışmanlığı şirketi kurarak gerek özel sektör gerek kamu kurum ve kuruluşlarına projeler hazırlayarak ve yatırım danışmanlığı yaparak özel sektör ve kurumların devletin hibe desteklerinden faydalanmalarını sağlamakta, ayrıca marka, patent, kalite belgelendirme sistemleri, tarımsal hibeler ve eğitimler konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aktif Siyaset Hayatına Adalet ve Kalkınma Partisinde başlamış, AK Parti Çanakkale İl teşkilatında Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı Görevini, sonrasında Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2009 Yerel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclis Üyesi Adayı olmuştur. 2011 Genel seçimlerinde AK Parti Çanakkale 4.Sıra Milletvekili adayı olarak görev almıştır. Karadağ AK Partinin katıldığı bütün seçim çalışmalarında aktif görev olarak her zaman sahada yer almıştır. 2015 Yılında oluşturulan AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı yönetim kurulunda yer alan Karadağ halen İl Yönetiminde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görevler almış birçok sosyal sorumluluk projesine danışmanlık yaparak projelerin hayata geçmesini ve sürdürülebilirliğini sağlamıştır.Stratejik Yönetim Kongrelerinde ve ulusal ekonomi dergilerinde makaleleri yer alan Karadağ. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekte, evli ve iki çocuk annesidir.

Bu çalışmaların yanında; Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi Görme Engelliler Çağrı Merkezi, Türkçe öğreniminde akıllı sınıflar, Çanakkale radyasyon haritasının çıkarılması, sosyal alanların genişletilmesi adı altında sosyal sorumluluk projelerinde, Meyve depolama, Boylama Paketleme Tesislerinin kurulumu modernizasyonu ve genişletilmesi projeleri, Çanakkale’ninihracat potansiyelinin arttırılması projeleri, dış ticaret hacminin genişletilmesi projeleri, yöresel ürün zeytin ve zeytinyağı tesislerinin kurulumu projeleri, turizmde hizmet kalitesinin arttırılması, kırsal turizm tesislerinin kurulumu projeleri, sağlık turizmi alanlarında özel sektör işbirliği ile birçok projeye imza atmıştır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı