Bizimle İletişime Geçin

Topluluk Haberleri

ÇOMÜ’den Samsun’a uzanan mutluluk

Yayınlandı

-

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen sosyal gönüllülük projelerine bir yenisi daha eklendi. Samsun’nun Vezirköprü ilçesine bağlı Kılıçgüney Köyü Anaokulu’nda eğitim gören minikler için oyuncak ve kırtasiye desteği sağlandı. Etkinliğin koordinatörlüğü üstlenen Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN  ve Öğr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR önderliğinde gönüllü öğrenciler miniklere hediyelerini gönderdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi gönüllü öğrencileri, pek çok kişiye sevgi eli uzatmaya devam ediyor. Kısa sürede pek çok başarıya imza atan ÇOMÜ’lü gönüllü öğrenciler, şimdi de Samsun’lu miniklere oyuncak ve kırtasiye desteği sağladı. Sosyal medya üzerinden yürütülen kampanyaya çok sayıda destek geldi.

Samsun’nun Vezirköprü ilçesine bağlı Kılıçgüney Köyü Anaokulu’nda eğitim gören minikler için pek çok oyuncak gönderildi. Kampanya kapsamında minikler için; zeka oyunları, meslek oyuncakları, Legolar, puzzlelar, müzik aletleri, resimli okuma kitapları, oyun hamuru, top, ip, boyalar, pelüş oyuncaklar, panduflar, yerküre maketi ve kırtasiye malzemeleri gibi pek çok ürün tedarik edildi. Gönüllü öğrenciler tarafından hızlı bir şekilde hazırlanan paketler kısa süre içerisinde Samsun’a ulaştı.

Kampanya, Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN ve Öğr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR’ın koordinatörlüğünde gerçekleşti. Sosyal sorumluluk projeleri hız kesmeden devam edecek. Konuya ilişkin detayları, yardım kampanyası fikirlerinizi, soru ve önerilerinizi comusosyalgonulluler@gmail.com mail adresine gönderebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
Tanıtım
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Manşet

Öğrenci toplulukları kendilerini tanıttı

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri, Terzioğlu Yerleşkesi Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) önünde gerçekleşti.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Okhan Akdur, Prof. Dr. Pelin Kanten, Genel Sekreter Ayhan Monus, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Yüksel Yıldız, toplulukların yaptıkları etkinlikleri duyurabilmek ve yeni üyeler kazanabilmek için açılan stantları gezdi. 30 topluluğun stant açtığı tanıtım günlerinde her toplulukla tek tek görüşen Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, toplulukların yaptığı etkinliklerle ilgili bilgiler alarak, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile uğraşmalarının çok önemli olduğunu ve bu anlamda yönetim olarak öğrencilerin bu uğraşlarını desteklediklerini ifade etti. ÇOMÜ öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen ve beş gün boyunca devam eden tanıtım günlerinde, öğrenciler ilgi duydukları stantların yetkililerinden bilgiler alarak topluluklara üye oldular.

Okumaya Devam Et

Topluluk Haberleri

Kocaman bir kütüphane: 2 Kitap 1 Bilet

Yayınlandı

-

Yayımlayan

2 Mart Çarşamba günü saat 18.00’da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü’nde bulunan Troia Kültür Merkezi’nde bir sinema etkinliği düzlenecek. Kocaman bir kütüphane kurma amacıyla düzenlenen etkinliğe giriş ücretsiz.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında gönüllü öğrenci ve akademisyenler tarafından bir sinema etkinliği düzenlenecek. Programda sürpriz bir film gösterimi olacak. Çanakkale’nin Merkez ilçesine bağlı Kumkale Ortaokulu’nda bulunan kütüphanenin iyileştirilmesi için yapılan etkinliğe katılım ücretsiz…

‘Kocaman bir kütüphane kurmak için: 2 Kitap 1 Bilet’ sloganıyla yola çıkan gönüllü ekip, her katılımcıdan ortaöğretim düzeyine uygun yeni veya kullanılmış en az iki kitap getirerek bu destek kampanyasına katılmalarını istiyor.

Etkinlik, 2 Mart Çarşamba günü saat 18.00’da ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü’nde bulunan Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Sinema gösterimine herkes davetlidir.

 

Tanıtım
Okumaya Devam Et

Topluluk Haberleri

ÇOMÜ Mutlu Patiler Topluluğu Kuruldu

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mutlu Patiler Topluluğu kuruldu.

Akademik danışmanlığını Ziraat Fakültesi öğretim elemanlarından Araş. Gör. Dr. Sefa Aksu’nun yaptığı topluluğun  öncelikli amacı özellikle ulaşımın zor olduğu yerlerde bulunan sokak hayvanlarının beslenme barınma ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak ve sokak hayvanları hakkında farkındalık yaratmak olarak belirtildi. Topluluk bu amaçla besleme çalışmaları, bağış kampanyaları, farkındalık çalışmaları gibi faaliyetler yapacak.

Topluluğun instagram hesabı için tıklayınız. 

Okumaya Devam Et

BU AY ÇOK OKUNANLAR